Miasto - deska

Efektywne przemieszczanie się po ulicach miasta, staje się popularniejsze nie tylko za pomocą rowerów, ale również longboardów czy też hulajnóg. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób kupić pierwszy w swoim życiu longboard.

Co to?

Jego inna nazwa to surfing uliczny za pomocą pewnej odmiany deskorolki. Od tradycyjnej deski różnią ją wymiary - długość osiąga ok 80-150cm. Jeżdżenie na niej sprawia większy komfort. Jej kółka są bardziej miękkie przez co wstrząsy są tłumione, a jeżdżenie po nierównej nawierzchni bezpieczniejsze. Ponadto wygodniej się na niej jeździ po chodników, zwłaszcza, że kierunek często jest zmieniany.

Używanie - gdzie?

Longboardy stosuje się, aby jeździć sportowo. Używa się jej przy m.in. slalomach. Jeżeli marzy nam się jeżdżenie na desce w trybie sportowym, przyda się nam wpierw dobry nauczyciel. Doradzi on, który model będzie najodpowiedniejszy, nie wspominając o przyszłym rozwoju.

Popularniejsze staje się stosowanie takich desek by przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego - szczególnie w mieście, głównie przez komfort. Nie trzeba się specjalnie ubierać, a nierówności nie są straszne. Warto się nad nią zastanowić, zwłaszcza gdy przemierzane odległości są małe. Ponadto taki longboard zmieści się do autobusu i nie będzie zajmować dużo miejsca. Łatwo go też przewozić w bagażniku auta.

Deska do jazdy po mieście

Jaka wersja

Najpierw należy się rozejrzeć jakie deski są dostępne - w końcu to droga zabawa. Pomocna będzie konsultacja z osobą o wieloletnim doświadczeniu z deskami. Długość deski definiuje szybkość - wraz ze zwiększaniem się długości, zwiększa się maksymalna prędkość do rozwinięcia. Ponadto ważny jest wzrost. Dla niższych osób odpowiedniejsze będą krótsze deski, szczególnie, że łatwiej je kontrolować. Miękkość musi być dobrana według wagi użytkownika. Na poszczególnych modelach powinna znajdować się informacja o dopuszczalnym przedziale wagowym. Kształt zależy od naszych preferencji. Na szczęście początkujące osoby nie muszą się tym zbyt dużo martwić. Najważniejsze jest uczucie pewności i komfortu. Z reguły uważa się, że kształt tzw. łezki jest stabilniejszy, ale od każdej reguły jest wyjątek.

Osoby początkujące powinny postawić na miękkie, ale jednocześnie grubsze koła. Mają one lepszą amortyzację, a większe nierówności nie są im straszne. Sam producent ma znaczenie. Początkowo lepiej zakupić deskę od znanego producenta, a dopiero potem eksperymentować z innymi. Nie warto kupować takiej, co do której nie mamy pewności skąd jest. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ma słabą jakość co przy nauce, lub zbyt szybkiej jeździe może skończyć się wypadkiem.

Deskę da się złożyć samemu, albo kupić już gotową. Wersja druga jest bardziej zalecana dla początkujących. Mając samą deskę dobrze pomyśleć o dodatkach typu plecak, specjalne okulary czy antysmogowa maska.

Podobne artykuły

Jaka deskorolkę wybrać dla siedmiolatka.


Deskorolka - jak wybrać odpowiednią.


Technika jazdy na deskorolce.


Miasto - deska.