Śpiworek do sanek – jaki wybrać?

Sanki to jedna z zimowych atrakcji, która daje dzieciom najwięcej frajdy. Jazda po puszystym, miękkim śniegu i podziwianie świata z niskiej perspektywy jest dla nich ogromnym przeżyciem. Aby mogły one w pełni korzystać z uroków zimowych eskapad, należy zadbać o to, by było im ciepło. Konieczny jest więc zakup śpiworka do sanek.

Te wygodne, praktyczne i ciepłe ocieplacze idealnie nadają się do spacerów w ekstremalnych warunkach. Zaprojektowane specjalnie do sanek, optymalnie zabezpieczają dzieci przed niską temperaturą i wiatrem.

Materiały

Śpiworki do sanek dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Bez problemu można znaleźć modele dla chłopców i dziewczynek. Śpiworki tego typu od zewnątrz pokryte są ortalionem, który chroni dziecko przez wiatrem i deszczem. W środku natomiast znajdziemy mikrofibrę, polar lub wełnę, która będzie wspaniałą izolacją przed niską temperaturą, a miękka zapewni dziecku odpowiedni komfort. Między tymi warstwami znaleźć można ocieplinę, a dolna część zazwyczaj pokryta jest materiałem, który trudno zabrudzić butami. Warto także zainwestować dodatkowo w model z odblaskowymi taśmami, które zwiększą bezpieczeństwo dziecka.

Najpraktyczniejsze rozwiązania

Wybierając śpiwór dla dziecka, trzeba sprawdzić czy spełnia on wszystkie niezbędne funkcje. Powinien on mieć regulowaną długość, dzięki czemu zmieści się niego zarówno niemowlak jak i nieco starsze dziecko. Powinien być także zaopatrzony w 3- lub 5-punktowe pasy, dzięki którym da się przypiąć dziecko do sanek.

Akcesoria do sanek

Nie będzie się zsuwał się podczas jazdy, jeśli od spodu ma paski z napami lub wszytą tkaninę antypoślizgową ze stoperami. Koniecznie należy zainwestować w model, który będzie posiadał wszyte ściągacze. Muszą być umieszczone w środkowej części, a także w górnej, by móc uformować kaptur chroniący przed zimnem dziecięcą główkę. Sprawdzić należy  również, czy ma zamek błyskawiczny, niezbędny, by szybo umieścić dzieciaka w śpiworze bez narażania go na chłód lub po całkowitym rozsunięciu otrzymać praktyczną i ciepłą kołderkę.

Razem z mufką i sankami

Wiele śpiworów oferowanych jest w komplecie z praktycznymi mufkami. Wyścielona watą, wykończona polarem i ściągana przy końcach znakomicie ochroni rączki dziecka przed zmarznięciem. Jeśli nie ma jej w zestawie to warto ją dokupić osobno. Niektóre śpiwory sprzedawane są natomiast z specjalnie do nich przeznaczonymi sankami. Bez trudu można znaleźć model idealny do swoich potrzeb.

Śpiworek na sanki umożliwia dziecku korzystanie w pełni z uroków przebywania na świeżym powietrzu. Miękki, gruby i wykonany z wodoodpornych materiałów sprawi, że zimowe wyjścia będą dla maluszka przyjemnością. Nie zapomnijmy jednak o tym, że powinien być na tyle duży, żeby dziecko mogło swobodnie poruszać w nim nóżkami.

Podobne artykuły

Metalowe sanki - w czym są lepsze od drewnianych?.


Śpiworek do sanek – jaki wybrać?.


Sanki dla dziecka - jak wybrać?.


Ochrona dziecka na sankach.