Aktywne spędzanie czasu w mieście – pora znaleźć dla siebie rolki

Ważne jest, by spędzać wolny czas aktywnie i na świeżym powietrzu. To ważne dla dobrego samopoczucia i dla zdrowia. W mieście są znakomite warunki do jazdy na rolkach. Warto to wykorzystać i znaleźć model dla siebie. W sklepach jest ich mnóstwo. Niektóre wzbudzą zachwyt swoim wyglądem. Nie tylko jednak ich wygląd się liczy, ale to, by były odpowiednie. Trzeba wybrać dobre ze względu na wiek i płeć. Są i inne kryteria ich wyboru.

Rolki dla kobiet, mężczyzn i dla dzieci

W sklepach są modele kobiece, męskie oraz dziecięce. Wśród modeli kobiecych wiele jest bardzo atrakcyjnych. Kobiety bardzo są wyczulone na atrakcyjność produktu. Jednak na zakup rolek warto spojrzeć pod innym kątem i znaleźć takie, które posłużą długo. Przy problemie z doborem odpowiedniego rozmiaru warto wybrać model z regulacją rozmiaru.

Męskie rolki to produkt bardziej wytrzymały niż damskie modele. Wyższy jest w nich maksymalny ciężar jeżdżących w nich osób. Jazda na rolkach to sport nawet dla mężczyzn, których waga sporo przekracza sto kilogramów. Może się ona zbliżać i do dwustu, a znajdzie się odpowiednie rolki. Przepuszczająca powietrze siateczka pomoże przy problemie intensywniej pocących się stóp.

Rolki dla dzieciDla dzieci warto wybierać rolki regulowane, jeśli mają im one posłużyć długo. Choć są w sprzedaży i tanie, z cienkiego tworzywa, to lepiej kupić coś solidniejszego. Wykonane z twardego tworzywa, nie zniszczą się tak prędko. W podniszczonych dziecko mogłoby nie chcieć dalej jeździć, bo nie są już tak ładne. Wybór takich z mocnego tworzywa to bardziej ekonomiczny zakup.

Jakie rolki będą najlepsze?

Przy wyborze trzeba sugerować się tym, czy są to rolki dziecięce, damskie, męskie. Obojętnie, które z nich się kupuje, trzeba też zwrócić uwagę na kółka, łożyska rolek oraz zapięcie. Najlepsze są kółka z kauczuku. Może to być też inne miękkie tworzywo. Na rolkach z takimi kółkami jeździ się najprzyjemniej. Do jazdy rekreacyjnej, nawet częstej, wystarczą klasyczne kółka. Te grubsze są dla jazdy profesjonalnej. W sprzedaży spotkać można kółka w różnych kolorach. Niektórzy producenci oznaczają w ten sposób poziom ich twardości. Warto mieć to na uwadze i nie sugerować się jedynie tym, który kolor najbardziej się podoba.

Łożyska powinny być zrobione z metalu, jeśli rolki mają służyć długo. Dotyczy to także modeli dziecięcych, tylko wtedy jest to lżejszy metal. Dla komfortowej jazdy ważne jest ścisłe przyleganie rolki do nogi. Pod tym względem najlepiej wypadają rolki ze sznurówkami. Warto tylko zadbać o to, by na samej górze było dodatkowe zapięcie. To się przyda, gdyby w czasie dynamicznej jazdy poluzowało się wiązanie.

Znalezienie odpowiednich rolek jest łatwe, jeśli tylko będzie się o tym wszystkim pamiętać. Wybierając je, warto mieć na uwadze zarówno ich estetykę, jak i komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Podobne artykuły

Jak dobrać rozmiar rolek i zacząć jeździć.


Szybka jazda na rolkach.


Kiedy kupić dziecku pierwsze rolki?.


Pierwsze rolki – jakie wybrać dla początkujących?.