Top 5 – buty do piłki nożnej za maksymalnie 250 zł

Podczas gry w piłkę nożną odpowiednie obuwie ma kluczowe znaczenie. Niestety wiele osób podchodzi do tej kwestii mało poważne i obuwie wybiera na chybił-trafił, nie zwracają uwagi na pewne podstawowe elementy. Dlatego niekiedy wybór pada na buty, które nie trzymają się podłoża, są niewygodne i nie spełniają pokładanych w nich nadziei.

Jak zatem wybrać odpowiednie obuwie do gry w piłkę nożną, nie wydając przy tym na to majątku? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, jak się może wydawać.

Jak dobrać buty?

Najważniejszym czynnikiem, który trzeba wziąć pod uwagę, wybierając buty do gry w piłkę nożną jest rodzaj nawierzchni, na jakiej na ogół rozgrywane są spotkania. Może być to nawierzchnia pokryta trawą suchą lub mokrą, trawą sztuczną czy parkiet halowy, jeśli mecze rozgrywane są wewnątrz obiektów sportowych. W zależności od tego, odpowiednie buty mają różne podeszwy.

Przy trawie mokrej, naturalnej wykorzystywane są na ogół buty ze specjalnym rozstawem korków. To jest sześć dużych wkrętów, które zwiększają przyczepność na trawie. Jednocześnie są ustawione tak, aby ciężar zawodnika odpowiednio rozkładał się na stopie. Jeśli wybiera się buty piłkarskie do gry na nawierzchni naturalnej, ale suchej warto postawić na nieco większą liczbę wypustek na podeszwie. Korki rozstawione są wówczas nieregularnie, ale dzięki temu gwarantują doskonałą przyczepność i pozwalają na dobre panowanie nad piłką.

Polecane korki piłkarskie

W przypadku muraw sztucznych lepiej postawić na podeszwę o dużej liczbie małych korków. W ten sposób na boisku można zachować przyczepność i stabilność, a przy okazji nie zniszczyć sztucznej trawy. Do piłki halowej przeznaczone są buty zupełnie gładkie. Warto przy tym postawić na model wykonany z materiału, który się nie brudzi.

Na rynku dostępne są buty wykonane ze skóry naturalnej lub materiałów syntetycznych. Te pierwsze są droższe, a przy tym wrażliwe na uszkodzenia i zabrudzenia. W przypadku syntetyków tego problemu nie ma. Wybór koloru i wzoru to już kwestia indywidualna.

5 polecanych modeli

Warto przyjrzeć się butom, które nie kosztują więcej niż 250 złotych, a przy tym w zupełności sprawdzą się na boisku. Na murawie naturalnej sprawdzą się trzy modele. Pierwszy to Puma evoPOWER 3.3 FG. To buty wykonane ze skóry syntetycznej. Druga propozycja do Adidas Performance ACE 16.2 FG/AG oraz Adidas X 15.3 FG/AG. Są to korki lane wykonane z syntetyku. Na murawę sztuczną proponuje się Nike Bombax Turfy, które wykonane są ze skóry ekologicznej. Do gry na hali dobrym rozwiązaniem są z kolei Nike Mercurial Victory IV IC. Wszystkie te modele nie kosztują więcej niż 250 złotych.

Teraz można się spokojnie wybrać do sklepu sportowego i wybrać odpowiednie buty do gry w piłkę nożną.

Podobne artykuły

Buty do gry w piłkę nożną dla niej.


Buty do gry w piłkę.


Akcesoria do piłek.


Strój dla małego piłkarza.