Strój dla małego piłkarza

Jak powinien wyglądać strój małego piłkarza? Czym powinien się charakteryzować? Czy wystarczą zwykłe spodenki oraz podkoszulek? Jeżeli chcesz znać odpowiedź na te pytania, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Piłka nożna to niezwykle popularny sport, zwłaszcza wśród młodych chłopców, którzy marzą o karierze piłkarza. Musisz więc dowiedzieć się, w jaki strój powinieneś się uzbroić, aby Twoje dziecko było szczęśliwe.

Koszulka i spodenki – jakie wybrać?

Ta część stroju powinna być przede wszystkim przewiewna i lekka, aby dziecko miało komfort ćwiczenia. Skóra powinna oddychać, a wilgoć powinna być stale odprowadzana. Warto pamiętać, aby koszulka młodego sportowca nie przywierała zbyt mocno do ciała, ani też nie była za luźna. Młodzi piłkarze powinni mieć komfort ćwiczenia, strzelania bramek i biegania. 

Skarpety piłkarskie i ochraniacze

Chłopcu z pewnością przydają się też długie skarpety, które z kolei powinny cechować się elastycznością i przylegać do łydki. Dzięki temu łydki będą zabezpieczone przed ewentualnymi kontuzjami i obiciem. Nie można zapomnieć też o ochraniaczach, które sprawią, że żaden upadek nie będzie groźny i dziecko będzie mogło kontynuować sport. Ochraniacze nie powinny jednak uciskać ani kończyn, ani stawów. Tylko wtedy będą spełniały swoją funkcję prawidłowo. 

Buty piłkarskie

Niestety dzieci bardzo szybko zmieniają upodobania. Jeżeli dziecko dopiero zaczyna swoją piłkarską przygodę, nie warto inwestować w drogie buty. Jeżeli jednak po pewnym czasie dziecko będzie dalej wyrażało chęć treningów i bezie z tego powodu szczęśliwe, warto wybrać nieco droższe obuwie, które odprowadza powietrze, zapewnia dobre ułożenie stopy, a dodatkowo ma korki, które ułatwiają bieganie i strzelanie bramek. Dobrze dopasowane bytu nie tylko są dobre dla zdrowia dziecka, ale również dla tego aby lepiej grało. Lepsza przyczepność i stabilność ruchów to na boisku podstawa. 

Ubrania piłkarskie

Na co zwrócić uwagę, wybierając strój piłkarski?

Należy zwrócić przede wszystkim na:

  • Jakość danych produktów,
  • odprowadzające wilgoć materiały,
  • przewiewność materiałów,
  • dopasowanie odpowiednich ochraniaczy,
  • elastyczność oraz długość skarpet.

Co poza strojem zabrać na boisko?

Nie można zapominać o butelce wody i o tym, aby promować jej picie. Nawadnia na organizm i sprawia, że mały zawodnik ma więcej sił. Uzupełnianie wody to szczególnie ważna sprawa zwłaszcza wtedy, kiedy jest upał. To podstawa sukcesu. Ważne jest też odpowiednie nastawienie rodziców. Na dziecku nie wolno wywierać presji. To od niego zależy, co lubi i co będzie ćwiczył. Promowanie aktywności fizycznej ma jednak niezwykle pozytywny wpływ na rozwój dziecka i jego dalszą przyszłość. Odpowiedni strój to pierwszy krok do sukcesu. 

Podobne artykuły

Buty do gry w piłkę nożną dla niej.


Buty do gry w piłkę.


Akcesoria do piłek.


Strój dla małego piłkarza.