Bezpieczny mały snowboardzista – niezbędne wyposażenie na stoku

Snowboard to wspaniały zimowy sport. Uprawiać go mogą ludzie w każdym wieku, zarówno starsi jak i Ci bardzo młodzi. Nic więc dziwnego, że coraz większa ilość rodziców decyduje się na pokazanie dziecku tej dającej mnóstwo frajdy i emocji aktywności. Należy jednak pamiętać, by odpowiednio zabezpieczyć młodego snowboardzistę. Co powinien zatem mieć nasz mały sportowiec?

Kask

Kask jest podstawowym elementem wyposażenie każdego zimowego sportowca. W Polsce istnieje obowiązek korzystania z niego do ukończenia 16 roku życia. Warto jednak, żeby pomyślał o nim każdy człowiek korzystający z uroków stoku. Odpowiednio dobrany model ochroni głowę w razie upadku, o który w trakcie nauki jazdy wcale nie jest tak trudno. Na rynku znaleźć można wiele modeli dla osób w różnym wieku i o rożnych kształtach głowy. Atrakcyjne kolory i zdobienia sprawią, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Gogle

Chronią oczy dziecka przed promieniowaniem ultrafioletowym i przed śniegiem wpadającym w oczy w trakcie jazdy. Mogą zabezpieczyć również przed gałęziami drzew i kijkami nieuważnych narciarzy.

Ochraniacze

W celu ochrony dłoni i nadgarstków dziecka, warto pomyśleć o ochraniaczach wsuwanych w rękawiczki. Istnieją także specjalne modele rękawiczek posiadające już tego typu usztywnienia.

Nakolanniki ochronią kolana małego sportowca stabilizując je w trakcie jazdy i gwarantując dobra ochronę w trakcie upadku. Ochronią przed urazami rzepki i stawu kolanowego. W ofercie specjalistycznych sklepów znajdziemy również modele spodni z wbudowanymi wzmocnieniami w tym właśnie miejscu.

Niezbędnik snowboardzisty

W celu zabezpieczenia pleców i kręgosłupa warto zastanowić się nad ochraniaczem zwany powszechnie "zółwiem". Jego konstrukcja dopasowuje się do kształtu pleców dziecka i nie krępuje ruchów, gwarantując komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Można także pomyśleć o zakupie tzw. zbroi, która chroni całą górną część tułowia. Zbroja przypomina zazwyczaj bluzę z naszytymi ochraniaczami. Gwarantuje znakomite zabezpieczenie przed różnego rodzaju upadkami i nieszczęśliwymi wydarzeniami.

Deska i buty snowboardowe

Początkujący powinni pomyśleć o miękkich deskach, gdyż na nich najprościej jest nauczyć się jeździć. Twarde deski przeznaczone są dla doświadczonych użytkowników, którzy szukają w jeździe czegoś więcej. Miękkie natomiast wybaczają wiele błędów, dzięki czemu mali sportowcy nie tracą szybko chęci do nauki.

Odpowiednio dobrany rozmiar obuwia to podstawa. Buty muszą być wygodne i nie mogą być ani zbyt duże, ani zbyt małe. Warto kupić te o miękkiej podeszwie, które pozwolą również na swobodne chodzenie.

Aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo młodym amatorom jazdy na snowboardzie, nie możemy zapomnieć o wyposażenie ich w niezbędny sprzęt, chroniący w razie niebezpiecznych upadków i akrobacji.

Podobne artykuły

Pierwszy wyjazd na narty.


Wybieramy odpowiednie spodnie narciarskie, oraz akcesoria.


Bezpieczny mały snowboardzista – niezbędne wyposażenie na stoku.