Buty do gry w piłkę

Wybór odpowiedniego obuwia jest niezbędny, aby nie tylko czerpać radość z grę w piłkę, ale także prawidłowo wykonywać podania, strzały czy szybko przemieszczać się po boisku itp. Źle dobrane buty powodują między innymi kłopoty w aspekcie motoryki, dynamiki oraz techniki... Co zatem wziąć pod uwagę podejmując ostateczne decyzje w tym temacie?

Od czego zacząć?

Wybierając obuwie trzeba uwzględnić przede wszystkim konkretną nawierzchnię. Na nawierzchniach trawiastych i miękkich warto zdecydować się na buty z wkrętami. Na sztucznej nawierzchni najlepiej sprawdzają się turfy. Z kolei halówki służą po prostu do gry na hali.

Jak dobrać obuwie?

Obuwie piłkarskie powinna idealnie przylegać do stopy. Gwarantuje to stabilność oraz odpowiednią technikę w trakcie gry. Pamiętaj, aby duży palec u stopy stykał się z końcem buta. Poza tym uwzględnij czy między koniec buta i piętę można włożyć kciuk. Jeśli tak, to znaczy, że posiadasz buty w dobrym rozmiarze.

Nike HYPERVENOM

Przejdźmy do przeglądu najlepszych butów piłkarskich. Bardzo popularna jest między innymi seria Nike. Gracze mogą tutaj znaleźć buty do grania na różnych nawierzchniach - trawiastej czy hali. Ciekawostką jest fakt, że cała seria jest reklamowana poprzez hasło "Niebezpieczna zwinność". Konstrukcja obuwia pozytywnie wpływa na mobilność zawodnika. Producent przygotował buty zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Adidas PREDATOR

Seria niemieckiego producenta jest stale rozwijana. Cechuje się tym, że daje zawodnikom szansę poczuć lepszą kontrolę nad piłką. Odpowiada za to system 5 stref, które mają najczęstszy kontakt z futbolówkę.

Adidas ADIZERO

W tej serii dobrym wyborem jest model F50 - daje zawodnikowi lekkość oraz przyczepność. Wszystko jest możliwe dzięki optymalnemu rozmieszczeniu kołków. Cholewka jest wykonywana natomiast ze skóry wysokiej jakości lub materiałów syntetycznych.

Buty halowe

Nike MERCURIAL

Buty z tej serii charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz odważnymi kolorami. Dobrym wyborem jest między innymi model Vapor. Jego fragmenty są wykonane ze specjalnego, przepuszczalnego materiału, który zwiększa kontrolę nad piłką w momencie szybkich ruchów stopą. Poza tym odznaczają się lekkością oraz idealnym dopasowaniem do nogi.

Lotto ZH

Obuwie tego włoskiego producenta jest wytrzymałe i gwarantuje świetną kontrolę piłki. Wszystko jest możliwe dzięki dodatkowym przeszyciom.

Adidas NITROCHARGE

Twarzą tej serii jest Dani Alves, który w przeszłości grał na prawej obronie w Barcelonie. Buty od tego producenta różnią się konstrukcją oraz zastosowanymi technologiami. Popularny jest między innymi model 3.0 TRX posiadający system Traxion - wpływa on na stabilność oraz zapobieganie poślizgu. Takie obuwie jest również kompatybilne z systemem miCoach pozwalającym uzyskiwać wiele statystyk dotyczących konkretnego zawodnika.

Nike TIEMPO

Osoby, które zdecydują się na takie obuwie mogą liczyć na bardzo dobrze czucie piłki. Cholewka jest wykonana ze skóry naturalnej. Buty cechuje także wytrzymałość oraz lekkość.

Podsumowanie

Aktualnie oferta jest bardzo urozmaicona. Dzięki temu każdy może znaleźć buty, które będą dostosowane do jego pozycji, stylu gry, a także rodzaju nawierzchni. Nowoczesne obuwie ma nie tylko dobrej jakości parametry, ale także efektowne wzornictwo.

Podobne artykuły

Buty do gry w piłkę nożną dla niej.


Buty do gry w piłkę.


Akcesoria do piłek.


Strój dla małego piłkarza.