Deskorolka – czy wciąż budzi zainteresowanie?

Jeśli Twoje dziecko jest bardzo ruchliwe i lubi nowe wyzwania, to znakomicie się składa. Jeśli chcesz spożytkować jego energię w pozytywny sposób to sprezentuj mu deskorolkę. Sprzęt ten wymaga od użytkownika dużego zaangażowania i cierpliwości, gdyż nauka jazdy nie jest wcale taka prosta jak mogłoby się wydawać. Dzięki niej Twoje dziecko będzie miało zdrowe zajęcie na wiele dni, a nawet miesięcy.

Zalety dla ducha i ciała

Nauka jazdy na deskorolce jest znakomitym sposobem na naukę wytrwałości, cierpliwości, dokładności. Wymaga wiele silnej woli, by nie poddać się pomimo początkowych porażek. Utrzymanie się na desce nie jest wcale taką łatwą sprawą, łatwo więc stracić motywację i poddać się już na starcie. Osoby o silnym charakterze będą jednak stawiać przed sobą coraz bardziej wymagające cele i dążyć do ich osiągnięcia. Opanowanie równowagi, nauka opychania się to tylko podstawy. Później przyjdzie pora na bardziej wymagające ruchy. Jazda na deskorolce wymaga koncentracji, może być więc terapia dla dzieci, którym trudno skupić się na danej czynności. Jest również znakomitym ćwiczeniem kształtującym całe ciało. Aktywność fizyczna wzmacnia mięśnie i wpływa pozytywnie na koordynację ruchową i zmysł równowagi.

O czym warto pamiętać, rozpoczynając jazdę na deskorolce?

Na samym początku należy być przygotowanym na upadki. Ważnym elementem wyposażenia jest więc kask i ochraniacze na kolana i łokcie. Warto także opanować sztukę upadania (na bok ciała), by nie narazić się na ewentualne kontuzje. Upadek na ręce to zły pomysł, gdyż łatwo wtedy doprowadzić do złamania kończyn górnych.

Bezpieczeństwo na deskorolce

Jazda na deskorolce wymaga stawiania małych kroczków, zanim przejdzie się do perfekcji. Dopóki nie oswoimy się z deską, warto jeździć niedaleko ścian lub barierek, aby w razie czego móc się czegoś przytrzymać.

Dopiero z czasem nauczymy się jeździć szybciej, wskakiwać na deskę i wykonywać coraz bardziej wymagające akrobacje. Stawianie zbyt dużych wyzwań na początku może okazać się gwoździem do trumny i sprawić, że zrezygnujemy z deskorolki zbyt szybko. Jeżeli potraktujemy ją jako pewnego rodzaju wyzwanie i damy sobie czas na naukę oraz z pokorą przyjmiemy niepowodzenia, z czasem będziemy mogli czerpać prawdziwą przyjemność z jazdy.

Rodzaje deskorolek

Tradycyjna deskorolka posiada cztery kółka. Na rynku znajdziemy także deskorolki z dwoma, jednak jest to już wyższa szkoła jazdy. Wymyślono również deskorolkę skatecycle. Stopy układa się w niej na stopniach, które są otoczone przez koła połączone skrętną osią. Coraz popularniejsze są także longboardy, które charakteryzują się większą długością deski.

Czy deskorolka wciąż budzi zainteresowanie?

Tak! Deskorolka jest w dalszym ciągu bardzo popularnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Podobne artykuły

Jaka deskorolkę wybrać dla siedmiolatka.


Deskorolka - jak wybrać odpowiednią.


Technika jazdy na deskorolce.


Miasto - deska.