Ochrona dziecka na sankach

Jazda na sankach to sport zimowy, który nie wymaga wyjątkowych umiejętności, a jednocześnie jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Warto jednak mieć w głowie kilka zasad, które sprawią, ze nasza zabawa będzie bezpieczna i zapewni miłe wspomnienia.

Komfort jest najważniejszy

Zabawa na śniegu jest świetna gdy nie ma ograniczeń. Najbardziej obawiamy się że nasza pociecha przemoczy ubranie, zmarznie i będzie chora. Aby to nie przeszkadzało w dobrej zabawie warto założyć dziecku nieprzemakalny kombinezon, który powinien być uszyty z impregnowanego materiału i być zakończony ściągaczami na rękach i nogach. W środku powinno znaleźć się także ocieplenie. W przypadku zestawów dwuczęściowych składających się z kurki i spodni warto sprawdzić czy to pierwsze posiada pas zapobiegający unoszeniu.

Jeśli nie chcesz inwestować w nowe spodnie nieprzemakalne warto zainteresować się stuptutami. To wodoodporne ochraniacze nakładane na cholewki chroniące obuwie i ubranie do wysokości kolan.  Taśmy znajdujące się w trzech miejscach ochraniaczy pozwolą nam dopasować go do nogi naszej pociechy dzięki czemu nie będzie przeszkadzał on podczas zabawy. Do tego jest to dodatkowa osłona przed przemakaniem.

Obuwie

Nikt chyba nie wierzy, że jazda na sankach będzie polegać wyłącznie na grzecznym siedzeniu. Maluch na pewno będzie chciał wskoczyć w zaspy, poślizgać się na kałuży czy wbiegnie w błoto. Dlatego jeśli zamierzamy kupić zimowe buty najlepiej kupić śniegowce. Dlaczego? Są wodoodporne i posiadają ciepły kożuch, co zapewnia suchość stóp przez wiele godzin.

Rękawiczki dziecięce

Rękawiczki

Warto zaopatrzyć naszego malca w rękawiczki, dzięki czemu będziemy mogli nie tylko jeździć na sankach, ale też np. lepić bałwana. Powinny być one nieprzemakalne, z tworzywa Thinsulate. To materiał wysokiej jakości, który pozwala na utrzymanie ciepła, a jednocześnie nie powoduje się pocenia dłoni.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Warto zabezpieczyć naszą pociechę w kask niezależnie od intensywności zabawy. Nawet niegroźnie wyglądające wypadki mogą się skończyć tragicznie zwłaszcza, gdy dziecko uderzy głową w zmrożony śnieg. Warto pozwolić dziecku samodzielnie wybrać wzór, dzięki czemu będzie ono chętniej go nosiło. Można też zaproponować dziecku model z rysunkiem jego ulubionego bohatera. Żaden chłopak nie powie nie kaskowi ze spidermanem lub samochodzikiem hotwheels.

Materac na sanki

Aby zapewnić dziecku odpowiednią temperaturę, zwłaszcza gdy mówimy o małych dzieciach, warto zastanowić się nad kupieniem materaca na sanki. Taka ocieplana tkanina osłoni przed chłodnym wiatrem tył, boki i siedzisko sanek. Można też wybrać model wyposażony w szelki, dzięki czemu dziecko nie zeskoczy z sanek, gdy tylko na chwilę odwrócimy wzrok.

Podobne artykuły

Metalowe sanki - w czym są lepsze od drewnianych?.


Śpiworek do sanek – jaki wybrać?.


Sanki dla dziecka - jak wybrać?.


Ochrona dziecka na sankach.